Szczęśliwiec, który miał 283 narzeczonych.

Rezultat długiego śledztwa przeciw słynnemu Landru. - Tylko bogate panny miały u niego powodzenie. - Filozoficzny spokój i milczenie zbrodniarza.

Sędzia śledczy Bonin przedstawił wreszcie wynik śledztwa, prowadzonego od szeregu miesięcy przeciw niezwykłemu przestępcy, jakim jest słynny nowoczesny Sinobrody —Landru. Rzecz charakterystyczna, te całe śledztwo ogromnie ułatwiały notatki Lane dru'ego, które szczegółowo notowały każdy fakt z .życia niepoprawnego uwodziciela. Na podstawie tych notatek zdołano ustalić, że zniknięcie ostatnich sześciu „narzeczonych" przyniosło mu „na czysto" przeszło 20 tysięcy franków.

 

Landru część tych pieniędzy oddał rodzinie, dokładnie mówiąc 6.500 franków, zaś 3.700 franków oddał pannie Fernandzie Segret, która roztrwoniła te pieniądze z pośpiechem, skoro w dniu aresztowania Landru nie miał przy sobie więcej, jak 40 franków.

 

W papierach „pana inżyniera" znaleziono całe stosy listów, pisanych często pięknem, rondowem pismem ; były tv wszystko kobiety spotkane i poznane na ulicach i w Metro paryskiem. Listy te były troskliwie klasyfikowane z adnotacyą o finansowej sytuacyj „narzeczonej" i o pozycyj rodziny kandydatki do małżeństwa.

 

W ten sposób Lawiru doszedł do perfekcyj w urządzeniu stałej agencyi matrymonialnej, w której odgrywał rolę wiecznego narzeczonego.

 

Ustalono, że takich kandydatek i „narzeczonych" posiadał Landru 283. Z tej cyfry 169 kobiet było z Landru w bliższych stosunkach towarzyskich, wszystkie one zostały odszukane i identyfikowane. Jedne z nich są już zamężne, inne jeszcze młode lub stare panny na wytleniu, ale niektóre z nich już zmarły. A między niemi 10 tajemniczo zaginionych.

 

Śledztwo wykazało, że Landru zrywał szybko z „narzeczonemi", których majątek nie odpowiadał jego wymaganiom. Tylko bogatsze go interesowały.

 

A na te wszystkie dowody metod swego postępowania Landru spogląda z olimpijskim spokojem. Wobec udowodnionych mu okre. pnych zbrodni zachowuje zupełne filozoficzne milczenie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-06-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.