Burza z piorunami i gradem we Wiedniu.

Pisma wiedeńskie donoszą, że w niedzielę wieczorem ochłodziła się nieco upalna temperatura a około godz. 12 w nocy rozszalała się nad nad Wiedniem gwałtowna burza z błyskawicami, grzmotami i piorunami. Rozpoczęła się od grzmotami poczem nastąpiła ulewa, granicząca z oberwaniem chmury. Burza trwała około godziny i spowodowała znaczne ochłodzenie się temperatury.

 

Przy tej sposobności zauważyć należy, że u nas, pomimo tak wczesnej wiosny, już W Polowie maja pojawiły się poziomki i zakwitły akacye, co zwyczajnie dzieje się około polowy czerwca, dotychczas leszcze nie mieliśmy ani burzy, ani grzmotów, ani nawet błyskawic, chociaż innerni laty, zdarzało sic to nawet znacznie wcześniej, bo już pod koniec lutego.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-05-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.