Za dwa pokoje 15.000 kar. miesięcznie.

Za nastręczanie sposobności do rozpusty przyprowadzono w tych dniach w Wiedniu z więzienia do sali sadowej właścicielkę jednej z tamtejszych kawiarń. Posiadała ona dwa elegancko urządzone pokoje, które odnajmowała godzinami na schadzki dla „zakochanych". Ponieważ, lekko licząc takich par miłosnych mogła w każdym z tych pokoi pomieszczać po dwie dziennie, za każdą, zaś taką sposobność płacić sobie kazała po 150 kor., przeto conajmniej dwa te pokoje przynosiły jej od 15-18 tysięcy miesięcznie. Sąd skazał swą „spekulantkę" — raptem na 2 miesiące aresztu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 22-05-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.