Apetyt monarchistów rosyjskich na Ukrainę.

Londyn (PAT). Berliński koresp. „Daily Herald" donosi: W Berlinie utworzyła się organizacya rosyjskich monarchistom, którzy zgromadzili się w salonie przywódcy kadetów rosyjskich ks. Boriatyńskiego, u którego bywają także oficerowie angielscy i francuscy, a który utrzymuje także stosunki z istniejącem w Berlinie japońskiem biurem werbunkowem. Monarchiści rosyjscy zamierzają zaatakować Rosyą z Ukrainy, która obecnie znajduje się w rękach Polaków. Chcą oni skaptować dla siebie Ukraińców, obiecując im osobnego hetmana. Chcieliby oni na tem stanowisku usadowić pewnego właściciela ziemskiego.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 18-05-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.