Rozruchy w Niemczech jeszcze trwałą.

Wiedeń (PAT). Radio. Dzienniki berlińskie donoszą z Luisburga: Rada wykonawcza oglasza, że wojska czerwone domagają się gwałtownie dalszego prowadzenia walki. Wybrano komitet wykonawczy, na który przelano całą władzę. Walka będzie na froncie nadal prowadzoną wszystkimi środkami. Wszystkie banki będą zajęte, również zajęciu podpadną wszystkie środki żywności, które nie są przeznaczone do racyonowania. Policya będzie rozpuszczoną, a wybraną będzie natychmiast nada robotnicza. W wyborach mogą brać udział tylko ci robotnicy, którzy stoją na stanowisku dyktatury.

 

Berlin (PAT). „Vossische Zeitung” donosi, że garnizon w Kładnie, uzbrojony w karabiny maszynowe i miotacze min, otoczył dowództwo wojskowe, uwięził oficerów, poczem ich zdegradował. — Podczas degradacyi jeden z kapitanów zastrzelił się.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 30-03-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.