Milioner francuski przeciw nadmiernym zyskom.

Telegramy z Paryża donoszą o wielkiem wrażeniu, jakie we Francyi wywołała mowa znanego potentata kolejowego i milionera francuskiego, Noblemaire, wygłoszona w Izbie deputowanych, do której Noblemaire przy ostatnich wyborach został wybrany posłem.

 

Noblemaire oświadczył, że po wojnie nie powinno być miejsca pod słońcem siła ludzi, dla których bóstwem jest tylko zysk, dla egoistycznych i chciwych przedsiębiorców. Noblemaire zwrócił się z apelem do pracowników, ażeby współpracowali około przywrócenia zaufania pomiedzy pracodawcami a robotnikami.

 

Wszystkie dzienniki francuskie podnoszą bardzo wysoko wystąpienie Noblemairesa, powiadajac, że przyszło bardzo na czasie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-02-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.