Wielka afera trucicielska.

Paryski „Le Petit Parisien” donosi o senzacyjnym procesie w Castrea przeciw żonie pewnego żołnierza, który, wróciwszy z wojny napił się zatrutego wina i zdoławszy krzyknąć: „Jestem otruty:” - natychmiast skonał.

 

Nagła śmierć jego wydała się tembardziej podejrzaną, te był to mężczyzna przepysznie zbudowany, silny, kwitnący zdrowiem i że żona jego, prowadząca tryb życia wysoce niemoralny podczas nieobecności męża, powitała jego powrót z wojny z wyraźną niechęcią.

 

Śledztwo wykazało, że żona-trucicielka otruta nie tylko niewygodnego męża, ale i dziecko, które przyszło na świat podczas jego nieobecności.

 

Z powodu tej senzacyjnej afery trucicielskiej policya w Castres dokonała licznych aresztowań.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 26-02-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.