Kolosalny pomnik nad Marną.

Z Nowego Jorku donoszą, że staraniem obywateli amerykańskich ustawiony zostanie nad brzegiem Marny olbrzymi pomnik kamienny dla uczczenia zwycięstwa Francuzów nad Marną w roku 1914. Pomnik ten będzie jednym z największych na świecie. Miejsce, w którym ma być wzniesiony, oznaczą Jeffre i Foch. Pomnik będzie dziełem rzeźbierza Fryderyka Mac Monnies. Koszta budowy będą wynosiły 250.000 dolarów, którą to kwotę złożyli dobrowolnie Amerykanie.

 

Górnoślązak, 10-02-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.