Helgoland prosi o przyłączenie do Anglii.

Londyńskie Biuro Reutera donosi, że międzykoalicyjna komisya marynarska odwiedziła Helgoland, wyspę dawniej angielską, u samych wybrzeży północnych Niemiec, którą na kilka lat przed wojną Anglia sprzedała Niemcom. Ludność powitała oficerów angielskich, biorących udział w misyi, bardzo serdecznie, a wielu mieszkańców w najczystszej angielszczyźnie prosiło ażeby wstawili się u rządu angielskiego za przyłączeniem Helgolandu do Angli. Przy tej sposobności mieszkańcy oświadczyli, to Niemców mają dosyt. Podczas wojny wywieziono 22 tysięcy ludzi z Helgolandu i internowano w Niemczech, a kiedy wygnańcy powrócili po wojnie, zastali swoje mieszkania zupełnie zrabowane przez wojska niemieckie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 29-01-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.