Kollekcya marek pocztowych za 6 milionów franków.

Wiadomość, która zaciekawi zapewne naszych malutkich i wielkich filatelistów. Po wielkich i długich targach sprzedano w Ameryce do Anglii trzeci z rzędu zbiór marek pocztowych za bagatelną sumę 6-ciu milionów franków.

 

Najsławniejsza kollekcya marek pocztowych znajduje się we Francyj i jest w posiadaniu rodziny Ferrari. Drugą z rzędu jest kollekcya muzeum pocztowego w Berlinie.

 

Największy zbiór marek pocztowych wojennych oszacowany na 400.000 franków znajduje się w rękach Anglika Harolda Bechetta. Największą część tego zbioru stanowią marki niemieckie. Jedna z nich jest unikatem. Jest to matka kraju Togo z naddrukiem: „Occupation franko-anglaise". Wartość jej wynosi 40000 franków.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 29-01-1920

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.