Tajemnicze morderstwo w Mans.

Paryski „Le petit Parisien" donosi o potwornem morderstwie w Mans, którego ofiarą padłe młode, kwitnące tycia. Oto na drodze wiodącej do Batiquolles znaleziono trupa młodej, pięknej kobiety wytwornie obrastaj z pragnęła brzytwa szyją.

 

W torebce ofiary policya oprócz klejnotów znalazła dokuwania na nazwisko Renee Claveau, a śledztwo przeprowadzone w tej tajemniczej sprawie stwierdziło, te zamordowana była osobą bardzo zamożną, córką bogatego przemysłowca z Conde sur Choireau i jechała właśnie do swej zameżnej siostry zamieszkałej w Marosse.

 

Oględziny lekarskie wykazały potworne, głębokie ciecia na szyi ofiary, oraz dwa inne cięcia na głowie i ramieniu. Kapelusz zamordowanej i brzytwę użytą przez mordercę znaleziono w krzakach obok miejsca zbrodni i mimo faktu, iż w ręcznej walizie ofiary były klejnoty, władze śledcze, nie znalazłszy żadnej gotówki, supponują mord w celach rabunku.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 27-01-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.