Ofiary alkoholu w Stanach Zjednoczonych.

Paryski „Journal” otrzymał telegram z New-Yorku donoszący n straszliwych spustoszeniach jakie czyni na terytoryum Stanów Zjednoczonych spirytus denaturowany sprzedawany jako whisky. Jak wiadomo, w Stanach. Zjednoczonych ogłoszono zakaz wytwarzania, sprzedawania i konsumowania alkoholu pod jakąkolwiek bądź postacią. W braku więc prawdziwej whisky, spekulanci sprzedają amatorowi alkoholu spirytus denaturowany, ekspedyując ich en masse na tamten świąt. Dotychczas w samym tylko Nowym Yorku naliczono 54 przypadki śmiertelnego zatrucia się, przeszło stu ludzi walczy w szpitalach ze śmiercią.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-01-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.