Nowy władyka w Azji.

Opodal Władywostoku pojawił się na czele kilku tysięcy kałmuków i kirgizów, oraz ochotników, rekrutujących się z najrozmaitszych żywiołów — nowy widz Dampij Dzacyn. Wysłał on do wszystkich państw azjatyckich, jak niemniej do władz rosyjskich swojej „hramoty", w której uwiadamia, że naruszenie jego „władzy zwierzchniczej", jako króla Kobdo i Uranchaju będzie karane.

 

W odezwie swej oświadczył, że jest wcieleniem ducha stawnych władców i wnukiem Annosyny—I pod miastem religijnem gromadzi ciemne masy, ślepo w niego wierzące. Manifest jego cieszy się wielkim uznaniem wśród kałmuków.

 

„Król kałmucki" został w roku 1914 aresztowany przez władze rosyjskie za organizację powstania i przesiedział za kratą do roku 1917. W pierwszych dniach rewolucji został uwolniony z więzienia.

 

Ziemia Lubelska, 08-01-1920

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.