Żonobójstwo we śnie.

Tragiczne zajście nieświadomego morderstwa, w ciągu którego mąż we śnie zamordował gorąco ukochaną żoną, opisują z wielkiem przejęciem liczne amerykańskie dzienniki.

 

Prezydent trustu fabryk cementowych, niejaki James Sanienze, mieszkający w Irwingston w stanie New-Jersey z toną i dwuletnią córeczką, otrzymywał w ostatnich czasach anonimowe listy pochodzące od „czarnej ręki" z pogróżkami, że porwanem mu zostanie namiętnie przczeri kochane dziecko. Pogrózki te zdenerwowały oczywiście niezmiernie dotąd w domowem pożyciu niezmącenie szczęśliwego człowieka. Od tego czasu sypiał stale z rewolwerem pod poduszką.

 

W tych dniach, kiedy jak zwykle położył się spać o 10-ej, wydało mu się około północy, że słyszy jak z cicha otwiera się okno i ujrzał dwu zamaskowanych ludzi z nożami w ręku idących wprost do łóżeczka dziecka. Sięgnął po rewolwer i w szalonem wzburzeniu pociągnął za cyngiel.

 

Huk strzału przywiódł go do przytomności. Siedział na łóżku, trzymak rewolwer w dłoni — w pokoju jednak nie było nikogo, dziecko spało spokojnie, natomiast łóżko obok stojące żony zbroczone było krwią. Rzucił się ku niej i przekonał, te nieświadomie posiana kula przebiła poduszkę i uwiązła w skroili nieszczęśliwej kobiety, zabijając ją na miejscu.

 

Wtedy dopiero przyszedł do świadomości, te wszystko, co widział poprzednio, było snem tylko - i rozpacz jego nie ma dziś granic.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-12-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.