Żydzi w Rosyi.

Z Kopenhagi nadeszła depesza do prasy żargonowej, zawierająca szczegóły, podane przez korespodenta „Daily News" z Chicago. Lewina, który podróżował świeżo 6 tygodni po Rosyi, badajac stosunki żydowskie. Zaznacza on, że bolszewicy obecnie nie prześladują syonistów; najbardziej wpływą partyą żydowską w Rosyi jest „Bund", którego centrum główne jest w Homlu.

 

Współpracownik żargonowego pisma nowojorskiego „Vorwaerts", Dr Goldfarb, jest obecnie „wybitnym oficerem departamentu wojskowego" w Rosyi.

 

Jenerał jazdy Mamontow z armii Denikina wydał odezwę przeciw Żydom, pisząc: "Żydzi są bolszewikami, niszczą naszą religię, nasze kościoły, znęcają się nad naszem duchowieństwem, starcami i dziećmi". Oficerowie Mamontowa wymordowali prawie wszystkich Żydów w Woroneże i Tambowie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 29-11-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.