Interesujące odwiedziny u króla Anglii.

Jak już niedawno stwierdziliśmy, stolica Anglii przyjmuje obecnie zjeżdżające się z całego świata poselstwa, które przywożą gratulacye tryumfu. Obecnie bawią w Londynie naczelnicy murzyńskiego plemienia Basuto, którzy stanowią prawdziwą atrakcyę mieszkańców. Wprawdzie czarni ci panowie nie potrafią wejść bliżej w towarzyskie stosunki z lordami i baronetami (odmienność mowy stoi na przeszkodzie), ale za to używają oni sobie na innych rozkoszach wysokiej kultury. Między innymi kawalerskie jazdy automobilowe stały się nieodzowną koniecznością tych królów, nie zepsutych jeszcze wyrafinowanem życiem stolicy.

 

Ale największą pasyą jednego z tych poważnych patryarchów o siwej brodzie, to winda. W hotelu, gdzie mieszka, każe się on wozić ustawicznie od parteru do szóstego piętra ku największej radości hotelowych gości no i last not least chłopca ud wyciągu, którego szerokie dłonie otrzymują sowite bakccysze władcy.

 

Inny naczelnik jest amatorem zegarków. Nie ominie żadnego sklepu jubilerskiemu, żeby mu nie zrobić wizyty i nie przykładać do czarnych olbrzymich muszli usznych malutkich puzderek, kryjących czarodziejskie tykające demony. A już gdy kilkanaście zegarków zacznie bić naraz, podziwom i klaskaniom rąk niema końca.

 

Audyencya władców u króla Jerzego była Pyszną wystawą strojów o wszystkich kolorach podzwrotnikowych papug. Gdy wszedłszy do sali audyencyonalnej, popadali płaskimi plackami na dywany posadzki, król nie mógł ukryć lekkiego uśmiechu. Czołobitność ta powtórzyła się jeszcze kilkakrotnie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 27-11-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.