Humorysta - złodziej.

W pewnym hotelu pudniowo styryjskiego miasta niedawno temu zdarzyła się niezwykła i całkiem oryginalna sensacya, która wprawiła sporą gromadkę ludzi w niemałe wzburzenie. Raniutko do drzwi każdego z zajętych przez podróżnych numerów zapukał parobek hotelowy. zabierając wszedzie buty i damskie buciki »do wyczyszczenia. Dziwnym jednak sposobem dzid czyszczenie to trwało niezwykle długo nad zwykłą miarę. Przygodni mieszkańcy numerów poczęli się niepokoić, dzwoniono i dzwoniono bezustannie na parobka. ale ten się nie zjawiał, a sprawa z każdą chwilą stawała się mniej przyjemną i coraz mniej jasną.

Nakoniec okazało się, że przyczyną tego opóźnienia byt fakt wprost fatalny — służący wraz z całym zapasem obuwia. i to wcale pokaźnym zapasem. ulotni! się bez śladu. Zapakowawszy całą tę na nasze czasy porządnie kosztowną kolekcyę w wór, wyjechał. Humorystyczny złodziej przed »wyjazdem« dla spokoju podróżnych napisał kredą na chodniku korytarza: »Obuwie jest oczyszczone« — należało co prawda zmienić napis ten o tyle, że: podróżni zostali „oczyszczeni z obuwia”.

 

Głos Śląski, 13-11-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.