Jak można żyć za darmo w Szwajcarii.

Opowiada o tem jedno z pism wiedeńskich. Pewien Wiedeńczyk 5 miesięcy bawił w Szwajcaryi, nie wydawszy na życie ani grosza. Przez cały ten czas oddawał się ulubionym studyom jadł i pił doskonale, tak, że przybyło mu tuszy kilka kilo, a przytem zdawal jeszcze „zaoszczędzić" 13.000 koron.

 

A było to tak. Pojechał za granicę w początku czerwca, a że zamierzał pierwotnie czas dłuższy spędzić na obczyźnie, zabrał z z sobą 25.000 koron. Całą tą sumę natychmiast po przybyciu do Szwajcaryi zamienił na szwajcarskie franki i otrzymał za to 5000 franków, w owym czasie bowiem z Zurycha płacono za koronę 20 centymów. Ponieważ za 600 franków miesięcznie miał w pensyonacie całkiem dostatnie utrzymanie, więc w końcu października opuścił Zurych mając jeszcze 2000 szwajcarskich franków, które przywiózł do Wiednia.

 

I tu dopiero przekonał się, te w Szwajcaryi nie tytko „nic nie wydał", ale jeszcze zarobił, bo za 2.000 szwajcarskich franków otrzymał 38.000 kor., t. j. o 13.000 kor. więcej!

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-11-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.