Przypuszczalny następca Wilsona.

wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Północnej Ameryki. Jego nazwisko nabrało rozgłosu dopiero z powodu choroby prezydenta Wilsona, juko nazwisko możliwego jogo zastępcy i następcy, gdyż konstytucya amerykańska nie zna wyborów ponownych przed skończeniem się kadencyi prezydyalnej, nawet na wypadek śmierci prezydenta. Tak było po zamordowaniu Mac Kinleyn, kiedy w jego funkcye wszedł wiceprezydent Teodor Roosevelt a potem ponownie został wybrany. Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych jest to człowiek, który właściwie jest uiczem, a może się przez przypadek stać wszystkiem.

Zwykle wybiera się na to stanowisko niewygodnego polityka, którego chce się ubezwładnić, jak to było właśnie z Rooseveltem. Czy to samo odnosi się do Marshalla, powiedzieć trudno, w każdym razie dopiero możliwość jego przejścia z wiceprezydentury na prezydenturę rozgłosiła jego nazwisko poza granicami Ameryki.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-11-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.