Klub samobójców w Morawskiej Ostrawie.

Czeskie pisma donoszą:

W dniu 25 z. m. zastrzelił się na ulicy w Bernie 17-letni Karol Ubik z Maryańskich Gór, zajęty jako praktykant w pewnej księgarni czeskiej w Mor. Ostrawie. Napisał on przed śmiercią kilka listów, z których wynika, że należał do Ligi samobójców, liczącej 54 członków i że

został wylosowany do odebrania sobie życia.

 

Co piąty członek tej Ligi co pewien czas musi się zatrzelić. Policya mor.-ostrawska zajęła się ową tajemniczą Ligą, lecz dotąd jej nie wykryła. Ubik czytał mnóstwo senzacyjnych, kryminalnych książek, co także wpłynęło na jego czyn desperacki.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-11-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.