Potworne morderstwo i samobójstwo.

Poćwiartowane zwłoki młodej dziewczyny w Mozeli. - Wykrycie sprawcy tajemniczego mordu. - Morderca w momencie aresztowania popełnia samobójstwo.

Metz, 1 listopada.

Przed kilku dniami rybacy wyłowili z Mazali poćwiartowane zwłoki młodziutkiej, niezwykle pięknej budowy dziewczyny. Po gorączkowych poszukiwaniach udało się policyj wykryć sprawcę potwornego morderstwa w osobie niejakiego Karola Kani, Niemca zamieszkałego w Metzu i podającego się za chemika.

 

Ofiarą jego padła 17-letnia Luiza Morbedo, która pracowała u Kaniego, jako sekretarka.

 

Sąsiedzi mieszkający obok tego podejrzanego indywiduum w dniu, w którym Luiza Morbedo która, słyszeli w jego mieszkaniu zdławione krzyki i jęki kobiece. Najprawdopodobniej morderca dopuścił się na swej ofierze gwałtu, a następnie, zamordowawszy ją, poćwiartował trupa —system paryskiego „Sinobrodego” Landru i wrzucił do Mozeli".

 

Kiedy agenci policyjni, po aresztowaniu mordercy chcieli mu na ręce założyć kajdanki, Kant błyskawicznym ruchem wyjął z kieszeni polkę z stukiem potasu, wsypał jej za-wartość do ust i w kilka minut skonał rażony jak piorunem działaniem tej najstraszliwszej z trucizn.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-11-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.