Lynczują murzynów i wloką ich ciała.

CHICAGO — Dwóch murzynów obwinionych o morderstwo wydobyto tu z więzienia do północy i zlynczowano.

 

Tłum z 50 ludzi szturmował więzienie gazie osadzono murzyna za napad na małą białą dziewczynkę, lecz potajemnie urzędnicy więzienia pruskiego do St. Augustine, a skutek gróźb tłumu, te go wydobędzie przemocą.

 

Nie znalazłszy swej ofiary rozjątrzony tłum porwał ds uch innych murzynów oskarżonych o niedawne zamordowanie G. Dubaisea białego człowieka, zawiózł ich na krańce miasta w automobilach i zastrzelił. Następnie umocował im liny około szyi i wlókł ich ciała po ulicach miasta. Jedne z ciał porzucono przed hotelem, drugiego zaś nie znaleziono.

 

Kurjer Częstochowski, 04-10-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.