Hotel robotniczy w Londynie.

W stolicy Anglji zamierzono budowę wielkiego hotelu w zachodniej stronie miasta, a plany tej kolosalnej budowy wypracowane zostały przez trzech znanych miejscowych architektów. Hotel, mający pomieścić tysiąc pokoi, pomyślany nie tyle zbytkownie ile i praktycznie, przeznaczony bedzie do neptku robotników i robotnic, przybywających celem znalezienie pracy, do metropolji świata i obejmuje również wzorowe urządzenia restauracyjne, dostarczające pracownikom zdrowego pożywienia za przystępną cenę.

Czas traktowania budowy obliczony jest na dwa lata, kosztorys zaś przenosi 80 mil. mk.

 

Myśl robotniczego hotelu przyjęta została z Ameryki, gdzie od niedawna znalazła praktyczne i szerokie zastosowanie.

 

Kurjer Częstochowski, 04-10-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.