Między Polską a Niemcami

niema stanu wojennego.

(Telefonem od naszego korespondenta).

Wiedeń, 3 października. (C). Z Berlina donoszą, ze przed tamtejszym sądem wojsk. I. dywizyi stanął grenadyer Franciszek Luftmann (Niemiec) z 5 p. gwardyi, który dnia 11 lutego br. w pobliżu Zbąszyna został przez oddział niemiecki wzięty do niewoli, jako z bronią walczący przeciw niemieckim wojskom ,,Grenzschutzu". Ponieważ był on równocześnie żołnierzem niemieckim przeto akt oskarżenia zarzucał mu zdradą główną i działanie przeciw państwu niemieckiemu.

 

Oskarżony bronił się, iż działał pod przymusem ze strony oddziału polskiego, który go poprzednio wziął do niewoli. Obrońca oskarżonego podniósł bezpodstawność aktu oskarżenia, skoro mdzy Polską a Niemcami niema stanu wojennego, a na wspomnianym odcinku walczyły przeciw sobie luźne grupy a nie wojska państwowe.

 

Trybunał przyjął wywody obrońcy i uznał, że między Polską a Niemcami nie istnieje stan wojenny.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-10-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.