W Berlinie zorganizowano osobne kadry policyjne do walki z żywiołami wywrotowymi.

Miasto podzielono na trzy okręgi, każdy pod ochroną 3 tysięcy wyszkolonych żołnierzy policyjnych.

(Telegram Ilust. Kuryera Codziennego).

Wiedeń, 3 października. W myśl programu rządu niemieckiego, który zdecydowany jest także w przyszłości złamać wszelkie próby wywrotkowe, a dla zapobieżenia większych szkód, jakie np. wynikły w czasie uśmierzania zamachu spartakowców

zorganizowano odrębne kadry wojskowo-policyjne

do walki z próbami zamachu.

 

Pod wodzą osobnego komendanta i tego sztabu otrzyma miasto Berlin 3 grupy bojowe tzw. zielone) policyi, wyposażonej we wszelkie środki techniczne, jak samochody pancerne, karabiny maszynowe i miotacze płomieni. Miasto podzielono na 3 obwody, z których każdy stać będzie pod nieustającą stratą 3 tysięcy żołnierzy policyjnych.

 

Odnośne rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 listopada br., a próbne manewry odbyte na ulicach Berlina dnia 27 ub. m. wydały — zdaniem fachowców, którzy przybyli z całych Niemiec — wyniki zupełnie zadawalniające. Urządzenia berlińskie becie wzorem dla wszystkich miast w Niemczech.

* * *

W ten sposób czerwony dyktator Niemiec, socyalista Noske uważa za wskazane zapobiedz wszelkim dalszym eksperymentom rewolucyjnym w Niemczech. Z wyjątkiem zdeklarowanych bolszewików tj. komunistów i niezaw. socyalistów wszystkie sfery ludności popierają go w jego zamiarach.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 04-10-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.