Udogodnienia angielskie dla handlu z Niemcami.

Z Amsterdamu donoszą, że przy poparciu rządu angielskiego inż w najbliższym cusie dojdzie (k) skutku otwarcie obrotu czekowego między Anglią z Niemcami dla ułatwienia wypłat handlowych. W szczególności dotyczyć to będzie handlu środkami żywności, który rozwinie się pod kontrolą osobnego urzędu angielskiego z siedzibą w Berlinie.

 

Istnieje również zamiar dostarczenia Niemcom surowca na zasadzie osobnej umowy co do niemieckich dostaw wyrobów przemysłowych z dostarczonego materyału. Londyńska Izba handlowa złożyła sprawozdanie, popierające szybkie uruchomienie handlu z Niemcami.

 

Poprawa kursu marki stoi zapewne w związku z opisanymi faktami.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 02-10-1919

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.