70.000 osób zostanie z niemieckiej Austryi wydalonych.

Wiedeń. (PAT). „Wiem. Morgenztg." omawia rozporządzenie wydalające obcokrajowców z Dolnej Austryl. Dziennik zwraca uwagę, że z końcem lipca przygotowywano też wydalenie uchodźców, wówczas jednak rząd przyznał niesłuszność i niemożliwość przeprowadzenia tego zarządzenia i cofnął je. Sekretarz stanu Eldersch obiecał wówczas posłowi Strukerowi, że będzie przeprowadzona perlustracya wszystkich uchodźców i tylko w koniecznych wypadkach nastąpi wydalenie.

 

Obliczają, że rozporządzeniem wydalenia bedzie dotkniętych 100.000 osób z czego 20 do 30 tysięcy pozostanie nadal, dzięki różnym ułatwieniom, w Austryi. Wszyscy Inni będą musieli opuścić Austryę. Dziennik dodaje, że policya i rada robotnicza interesują się bardzo tą sprawą.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 13-09-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.