Aresztowania wybitnych arystokratów czeskich.

Z Wiednia donoszą:

Wedle doniesienia z Pragi aresztowano tamże hr. Erwira Itklesticr,2 pod zarzutem agitacyi antypaństwowej.

Wypadek ten stoi w związku z ruchem monarchistycznym (?) jaki obecnie szerzy się w Czechach.

 

Prawo Lidu” podnosi, że wielu wybitnych arystokratów czeskich jak Fryderyk Lobkowie, Adolf Schwarzenberg, Kolowrat, Daubek, Salm i inni objęli stanowiska służbowe w Czechach i potajemnie porozumiewają się z dworem b. cesarza Karola.

 

Gazeta „Pondelnik” donosi, że władze wojskowe odstawiły aresztowanych książąt Lobkowitzów, Doietala-Hajeka i rotmistrza Mitz do więzienia garnizonowego za Hradczynia. Osoby cywilne wmieszane do afery monarchistycznej oddano sądowi kaniemu.

 

Poza udziałem w spisku monarchistycznym udowodniono aresztowanym spisek przeciw republice, którego nici prowadziły do zwolenników irredentystycznej polityki. Wczoraj dokonano dalszych aresztowań i uwięziono hr. Montenuovo który mieszkał w Czechach pod fałszywem nazwiskiem.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 11-09-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.