Redukcya majątków w Niemczech.

Donoszą tu z Berlina, że minister skarbu Rzeszy ogłosił już program redukcyi majątków, która się oficyalnie nazywa „Danina na rzecz państwa". Majątki, wedle tego projektu ustawy, zarówno ruchome jak i nieruchome, po potrąceniu długów będą musiały oddać na rzecz państwa pewną część kapitało.

 

I tak majątki do 50 tysięcy marek zredukowane zostaną o 10 procent, majątki od 100 tysięcy marek — 15 procent, od 200 tysięcy marek — 20 procent, do 500 tysięcy marek-40 procent, do 1 miliona — 50 procent i t. d. at do 65 procent.

 

Uiszczenie tej daniny rozłożona być ma na lat 30.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-07-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.