Święto zburzenia Bastylii w Paryżu.

(Telefonem od naszego korespondenta).

Wiedeń, 15 lipca. (C). „Tagblatt” donosi z Paryża: Wczoraj odbyła się wielka manitestacya wdów i sierot pod pomnikiem na eze« poległych podczas obecnej wojny.

W poniedziałek odbyła się olbrzymia rewia, w której wzięty udział reprezentacye wszystkich wojsk narodów sprzymierzonych. Rewia odbyła się wśród huku armat 1000 inwalidów szło na czelo pochodu.

Na koniach postępowali marszałkowie Francyi Foch i Joffre, potem maszerowało 30.000 żołnieerzy wszystkich pułków francuskich, następnie oddziały wojsk 12 mocarstw. Na czele reprezentacyjnego korpusu amerykańskiego kroczył generalisimus Pershing, angielski generał Haigh, włoski gen. Monstuori.

 

Nie brakło też przedstawicieli państwa polskiego, jugosłowiańskiego i czeskiego.

 

Defilada trwała 3 godziny.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 17-07-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.