Badenia.

W niedzielę 13 kwietnia odbyło się w całej Badenii głosowanie w sprawie Republiki Badeńskiej. W głosowaniu tylko 35 procent ludności brało udział. Rezultat jest następujący: Za formą konstytucyjną głosowało 255 000, przeciwko 20 000. Za utrzymaniem narodowego zgromadzenia jako krajowego sejmu głosów oddano 255 000 przeciw 21 000. Z rezultatu tego wynikałoby jedno mianowicie, te ludność Badenii me jest sama w sobie zgodną i te zapał wyborczy, jaki jeszcze zaznaczał się przy wyborach do Zgromadzenia narodowego, obecnie ostudził się nieco; ludność badeńska patrzy z pewną apatyą na wypadki historycznej wagi w swej ojczyźnie.

 

Dziennik Śląski, 20-04-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.