Lwów w ogniu huraganowym.

Ukraińskie działa bombardują szpitale.

Gazeta Poranna" donosi: Artylerya ukraińska minionej nocy również ostrzeliwała Lwów. Do śródmieścia padło zaledwie kilkanaście pocisków. Niektóre natomiast przedmieścia były ostrzeliwane z przerwami wprost ogniem huraganowym. Nie szcządzono nawet szpitali, gdyż i na budynki tych instytucyi padały ukraińskie pociski, wywołując trwogę między chorymi. Szkody wyrządzone pociskami ukraińskimi w budynkach prywatnych są znaczne, albowiem strzelano na bezbronne miasto z dział „większego kalibru”.

 

Dotychczas stwierdzono kilka ofiar w ludziach. Do jednego z mieszkań wpadł pocisk, który wybuchł w mieszkaniu, zniszczył zupełnie urządzenie i na miejscu zabił Tadeusza Kesslera. Siostra zabitego Janina jest ciężko ranną w brzuch i nogi. Pociski ukraińskie zraniły Jakóba Weissberga, Czesława Majewskiego i p. D. Franklową, łamiąc jej trzy żebra.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-04-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.