Ruch strajkowy w Anglii.

Bazylea. 10 lutego (Tel. własny) „Daily News" donosi o ciągłem wzrastaniu strajku. W przywracaniu zagrożonego porządku interweniuje wojsko, wysyłane do Liverpoolu, Manchesteru, Glasgow i Birgmingham gdzie strajkuje łącznie 800.000 robotników. Dzienniki bardzo mało informują o przebiegu strajku, gdyż są skrępowane cenzurą. Z obawy przed akcjami rewolucyjnemi wzmacnia się w powyższych miastach załogi wojskowe. Rządowa interwencja ogranicza się tylko do wysyłania wiernych wojsk z stolicy i północnych okolic kraju do okręgów przemysłowych.

 

Według szwajcarskich doniesień terroryzują partie mniejszości pracujących, zwłaszcza w Glasgowie i Manchester. Tu starają się też robotników w elektrowniach zmusić do porzucenia pracy. Silne oddziały wojskowe obsadziły oba miasta. Glasgow obsadziło 10.000 piechoty. W wielu miastach ustawiono karabiny maszynowe. W Glasgowie strajkuje 120.000 robotników.

 

Nowy Dziennik, 11-02-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.