Akcja spartakistów w Dyseldorfie.

Dyseldorf, 6. H. Podczas układów pomiędzy przedstawicielami organizacji urzędników oraz robotników a Wydziałern Rady robotniczej na ratuszu oświadczył urzedujacy z ramienia wydziału robot. nadburmistrz Schmidtgen delegatom wymienionych organizacji, iż aresztuje ich. Razem aresztowano 6 osób, pomiędzy nimi dwuch przedstawicieli prasy. W całym mieście powstał wskutek tego ruch niezwykły; wyloty ulic obstawiono karabinami maszynowymi oraz uzbrojonymi spartakistami. Wszyscy urzędnicy poczty i kolei złyli o godz. 12 w południe pracę. Praca ustała prócz tego w różnych przedsiębiorstwach prywatnych, składy i lokale pozamykano. Gazety przestały wychodzić. Rozgoryczenie wśród obywatelstwa z powodu aresztowania ich przedstawicieli jest ogromne. Rozporządzono ogólne zamykanie lokali, teatrów itd. na godz. 2 popłudniu. Robotnicy zostali przez wydziały uzbrojeni i gotowi sa do walki.

 

Kurjer Poznański, 08-02-1919

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.