Szkoła bez religii.

Wedle „Germanii” wydał obecny pruski minister wyznań Hoffmann nowe rozporządzenie, zawierające pomiędzy innemi następujące przepisy: Modlitwa szkolna przed i po nauce we wszystkich szkołach zostaje zniesiona. - Szkole nie wolno zmuszać uczniów do uczestniczenia w nabożeństwie lub innych obchodach kościelnych. Nie wolno urządzać wspólnych uroczystości kościelnych w szkołach ani też wspólnych komunii. - Uroczystości szkolne nie mogą mieć charakteru religijnego. - Nauka religii przestaje być przedmiotem egzaminu. - Nie wolno zadawać uczniom pracy domowej w miejsce szkolnej nauki religii – Natomiast kościelna nauka religii nie doznaje ograniczenia.

 

Dziennik Śląski, 07-12-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.