Zacięte walki z Ukraińcami w Galicyi wschodniej.

Gwałtowne ataki Ukraińców na Rawę Ruską i Chyrów. — Zajęcie Kamionki i Starej Wsi. — Felsztyn w rękach Ukraińców.

(Doniesienie Polskiej Agencyi Telegraficznej).

Warszawa, 2 grudnia.

Komunikat sztabu generalnego z 1 b. m.:

Na Wołyniu położenie bez zmiany.

W Gaiicyi wschodniej toczą się zaciąte walki.

 

Rawą Ruską atakowali Ukraińcy w dniu 29 listopada wieczorem i dnia 30 z. m. rano przeważającemi siłami. Kilkakrotne ataki odparto, zadając nieprzyjacielowi wielkie straty, przy własnych stratach niezbyt wielkich.

 

Grupa majora Wieczorkiewicza zajęła Kamionką i Starą Wieś (7 klm. na południe od Rawy Ruskiej).

Grupa pułkownika Tokarzewskiego odrzuciła po zadętej walce batalion ukraiński, mający artyleryę z Dawidowa na Stare Sioło. Wzbito jeńców i 4 karabiny maszynowe.

 

Walki z przeważającemi siłami ukraińskiemi toczą s w okolicy Chyrowa. Grupa pułkownika Swobody, (którą kieruje w zastąpstwie chorego dowódcy Gielecki), walczy w ciężkich warunkach przeciw przeważającej sile Ukraińców. Prócz oddziałów regularnych działają po stronie ukraińskiej bandy hajdamackie, Uczące po kilkaset ludzi, zaopatrzone w artylerye i karabiny maszynowe. Wobec przeważających sił oddziały nasze opuściły Felsztyn. Atak ukraiński na Chyrów po krwawej walce odparło.

 

Szef sztabu generalnego.

Za zgodność: Nienieraski, podpułkownik.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 03-12-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.