Potworne zbrodnie łotrowskiego pułkownika.

W Belgradzie stracono 782 ludzi.

Narodni Politika” podaje szczegóły z działalności pułkownika Kerchnawe, zajętego w zarządzie wojskowym gubernialnym w Belgradzie. Zbrodnicze to indywidyum kazało między innemi rozstrzelać 44 żołnierzy 71 pp., którzy wzięli udział w buncie z powoda nieludzkiego traktowania ich przez oficerów niearyjskiego pochodzenia.

 

Po pogromie bułgarskim rozpoczęty swą działalność bandy komitadżów. Gdy jedna z nich napadła na automobil wojskowy, pułkownik Kerchnawe wydał telegraficzne polecenie uwięzić mieszkańców trzech sąsiednich wsi i wszystkich rozstrzelać bez wzgdu na płeć i wiek.

 

Jak dokumentami stwierdzono podczas okupacyi Belgradu stracono 782 osoby, a w tern 80 kobiet. Były to kary z powodu przechowywania broni i obrazy majestatu.

 

Łotrowski ten i zwyrodniały masowy morderca przebywa jeszcze .naturalnie na wolnej stopie.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 30-11-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.