Bawarya zerwała stosunki z Berlinem.

(Telegram Polskiego Biura korespondencyjnego).

Monachium, 28 listopada.

Korrespondenz Hoffmann" donosi: Ministerstwo spraw zagranicznych wysłało następujący telegram do posła bawarskiego w Berlinie:

 

Ponowne usiłowania kontynuowania starych metod urządu spraw zagranicznych, aby naród ponownie oszukać i niedozwolić mu poznać prawdą, zniewalają ministerstwo spraw zagranicznych państwa ludowego Bawaryi do zerwania wszelkich stosunków z obecnymi przedstawicielami spraw zagranicznych.

Kurt Eisner.

 

Komitet wykonawczy rady robotniczo-żołnierskiej i włościańskiej w Monachium wysłał następujący telegram de komitetu wykonawczego rady robotniczo -żołnierskiej w Berlinie:

 

Komitet wykonawczy rady robotniczo-żołniersko-włościańskiej dowiaduje się z obrad konferencyi przedstawicieli republik niemieckich z oburzeniem o niesłychanym fakcie, że jeszcze ciągle skompromitowani przedstawiciciele dotychczasowego systemu Erzherger, Dawida Scheldenumn wywierają zdecydowany wpływ, szczególnie na politykę zagraniczną. Żądamy natychmiastowego usuniecia tych przeciwrewolucyjnych żywiołów i wzywamy radę żołnierską w Berlinie, raby wszystkimi środkami spowodowała upadek rządu, który w dalszym ciągu użycza takim osobom decydującego stanowiska.

 

Wiadomości powyższe dowodzą, e w Bawaryi wziął górę kierunek radykalny, domagający się wprowadzenia dyktatury proletaryatu.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 30-11-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.