Kto rabował we Lwowie?

Ze Lwowa napływa coraz więcej osób do Krakowa. Podróż odbywa się nie bez przeszkód. Wczoraj przybyła bezpośrednio ze Lwowa pociągiem wieczornym p. Bierówna, przynosząc garść interesujących zdarzeń z ostatniej chwili.

 

Pociąg osobowy. poprzedza pociąg pancerny do Przemyśla. Wczoraj ostrzeliwała pociąg w Chrośnicy banda, licząca kilkadzięsiąt osób. Bandy te grasują naokoło Lwowa ustawicznie, niepokojąc ludność.

 

We Lwowie, po ogłoszeniu sądów doraźnych, panuje względny spokój. Miasto przedstawia obraz zniszczenia. Do znanych już szczegółów dodać należy, że najwięcej ucierpiała część miasta, zamieszkała przez ludność żydowską. Sklepy doszczętnie zrabowane. Okazało się dowodnie, że rabunków dokonywały nietyle mąty podmiejskie, ile zbrodniarze, wypuszczeni z więzień przez Ukraińców.

 

Faktem jest, że zbrodniarze ci przywdziewali wojskowe płaszcze austryackie i dekorowali s polskiemi, narodowemi kokardkami. Część zbrodniarzy zdołano uwięzić.

 

We Lwowie uwięziono 1500 bandytów.

Jak nas informują ze strony miarodajnej, do dnia wczorajszego uwięziono we Lwowie 1500 bandytów, którzy brali czynny udział w rabunkach i napadach. Z liczby tej przypada 60% na Rusinów, 10% na żydów, a 30% Polaków.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 30-11-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.