Finlandya ma już króla.

Helsingfors (BK) Dnia paźdz. Po tajnem posiedzeniu, które z małemi przerwami trwał wczoraj od godziny 1 w południe do 9 wieczorem przystąpił wczoraj sejm finlandzki na podstawa paragr. 38 konstytucyj z roku 1772 do wyboru króla. Wybór nastąpił przez aklamacye, przez powstanie posłów z miejsc. Agraryusze i kilku tych republikanów siedząc w swych miejscach zamenifestowano, że me biorą udziału w wyborze.

 

Ta uchwałą sejmu został wybrany ks. Fryderyk Karol Heski królem Finlandyi oraz ustalonem nastepstwo tronu potomków.

 

Sejm polecił swemu prezydyum, aby wyd zarządzenia, jakich wymaga powyższa uchwała.

 

Większością 23 głosów.

Helsingrofs. (BK.) Przy wyborze ks. Fryderyka Karola heskiego na króla finlandzkiego oddano głosów za 64 a 41 przeciw.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-10-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.