Dalsze wypadki cholery w Berlinie.

Berlin, 8. X. (WTB.) W Berlinie zgłoszono do 8 rano 17 wypadków cholery. Z tych przypada 15 na rzeźnię końską przy Linienstr.: dwie z tych osób zajęte są w rzeźni. U dwuch spomiędzy 17 osób, zamieszkałych w tej samej okolicy, nie zdołano z pewnością stwierdzić, że jadły mięso końskie. Wszyscy chodzy i ich rodziny umieszczeni zostali w lazaretach. Z 17 chorych zmarło dotąd dotąd 13. oprócz tego zaszły dwa wypadki cholery na statku na kanale cesarza Wilhelma pod Marienwerder w powiecie Nieder Barnim. Statek znajduje się w obserwacji. Z dwojga tych chorych zmarła kobieta. Co do przyczyn toczą się dochodzenia, wskazujące na Berlin.

 

Kurjer Poznański, 10-10-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.