Straszliwy wybuch w fabryce amunicyi.

Nowy Jork. (BK), Reuter. Wczoraj rano nastąpiła silna eksplozya w fabryce granatów kolo Morgan w New Jersey, Wstrząśnienie odczuto bardzo daleko. Większość pracowników zdała uciec. Wielu brak.

 

Pożar zagraża innym fabrykom amunicyi. Władze zarządziły opróżnienie domów w szerokim okręgu. Pożar jest tak silny, że straże pożarne nie mogą dotrzeć do Morgan.

 

W fabrykach zakopują całe tonny silnych materyałów wybuchowych, aby je uratować przed eksplozyą.

 

Z dzielnicy Morgan ratowało się ucieczką 60.000 mieszkańców. Ulice są pełne uciekających i wozów z rannymi. Eksplozye słyszano w Nowym Jorku. Czyniła ona wrażenie odgłosu bitwy artyleryi.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-10-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.