Kolonia. Nieludzka matka.

Straszny obraz zezwierzęcenia wykrył proces jaki się toczył przed izbą karną w Kolonii. Niejakaś Ramerowa oskarżoną była o to, że morzyła głodem swoje dzieci. Kobieta ta oskarżona była także o kradzież, wobec czego dokonano w jej mieszkaniu rewizyt, przy której urzędnicy znaleźli dwoje dzieci na wpół zgłodniałych. Na szafie do rzeczy leżał szkielet, zwłoki chłopca tejże kobiety, którego toczyło rozmaite robactwo, muchy itd., ciało robactwo już zupełnie zjadło. Czwarte dziecko zmarło od zupełnego wycieńczenia s głodu. Kobieta ta jako pracownica przy granatach wiodła lekkie życie. Sąd skazał ją na rok więzienia; aresztowano ją natychmiast.

 

Dziennik Śląski, 24-09-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.