Pierwszy król na Wschodzie.

Przygotowania na przyjęcie króla.

Kraków, 18 września.

Wśród krwawej mgły, jaka otula jeszcze Europę, powstało nowe królestwo i wyrósł nowy tron w Finlandyi... Jak się odbył wybór króla w sejmie finlandzkim, pisaliśmy niedawno. Warto dziś zaznaczyć niezwykły pośpiech, z jakim „czynniki decydujące” postanowiły zainstalować nowego władcę. Świadczy o tem następujące doniesienie oficyalnego biura Wolffa:

 

B. pałac królewski, przeznaczony na rezydencye dla przyszłego króla, z pośpiechem jest restaurowany.

 

Urząd do spraw zagranicznych, który się tam dotąd znajdował, przeniesiony został gdzieindziej.

 

B. kaplica pałacowa przerabiana jest na bibliotekę królewską.

 

Planowane jest nabycie majątku w pobliżu Helsingforsu na letnią rezydencyę dla rodziny królewskiej.

 

A więc apartamenty dla przyszłego króla są już gotowe — niema tylko pokoju, naturalnie takiego go, do którego wzdycha cała Europa i który tocznie zadecyduje o jej losach.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-09-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.