Jak nas łupi zagranica?

(Telefonem od naszego korespondenta).

Lwów, 13 września.

Niedawno jeździła do Szwajcaryi komisya Banku krajowego z dyr. Michalskim na czele dla zakupna tam 3000 krów dla celów gospodarstwa galicyjskiego. Szwajcarzy zażądali za mleczną krowę po 5000 koron w złocie; natomiast w banknotach austro-węgierskich zażądano 30.000 koron za krowę.

 

Nie mogąc przyjąć tej propozycyi, komisya pojechała do Holandyi, ale rząd królowej Wilhelminy o walucie austryackiej wogóle słyszeć nie chciał. Zgodzono się natomiast na wymianę krów za drzewo masztowe. — Dyr. Michalski akceptował ten projekt zastrzegając tylko, że drzewo będziemy mogli dostarczyć dopiero po wojnie. Holandya zgodziła się na to, ale oświadczyła, to i ona dopiero po wojnie da krowy.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 14-09-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.