512 kontrrewolucyonistów rozstrzelanych.

Jeśli ponowią się zamachy, będzie straconych 121 zakładników.

Petersburg. (BK.) Oficyalnie donoszą, że dotychczas w odwet za zamordowanie Uryckiego rozstrzelano 512 t. zw. kontrrewolucyonistów, tem 10 socyalnych rewolucyonistow z prawicy, Nazwisk osób rozstrzelanych nie ogłoszono dotychczas.

 

Natomiast ogłoszono pierwszą listę zakładaników, którzy będą rozstrzelani gdyby ponowiły się zamachy. Obejmuje ona 121 nazwisk, przeważnie byłych oficerów, w tern wielkich książąt: Dymitra Konstantynowicza, Pawła Aleksandrowicza, Mikolaja Michowicza, Jerzego Michałowicza, Gabryela Konstantynowicza, dalej Wołżowskiego, ministra wojny za rządów Kletenskiego, ks. Szachowskiego, kilku znanych bankierów, kilku oficerów serbskich i socyalnych rewolucyonistów z prawicy, byłego obywatela austryackiego Proppera, wydawcę „Birżewych Wiedomosti" i t. d.

 

W Smoleńsku w odwet za zamach na Lenina rozstrzelano 34 właścicieli wielkiej własności, tuz dzież byłego moskiewskiego archimandrytę Makarego.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 10-09-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.