Następca v. Kuehlmanna,

Paweł v. Hintze, niemiecki sekretarz stanu spraw zagranicznych, urodził się 13-go lutego 1864 r. w Schwedt nad Odrą, liczy zatem lat 53. W roku 1882 wstąpił do marynarki cesarskiej, w r. 1901 został przeniesiony do sztabu admiralskiego, a w trzy lata później został posłany jako attache marynarki do Piotrogrodu. N a tern stanowisku pozostał aż do roku 1911, poczem jako adjutant przyboczny cesarza został powołany do Berlina. Po kilku miesiącach v. Hintze jako kontradmirał wystąpił z marynarki i w charakterze posła poszedł do Meksyku, gdzie sprawował ten urząd przez trzy lata. Następnie od roku 1914 do 1917 był przedstawicielem Niemiec w Pekinie, poczem jako następca posła Michaelisa został powołany do Krystyanii, na którem to stanowisku znajdował się do obecnej chwili.

Praca: tygodnik polityczny i literacki, ilustrowany, 28-07-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.