Śmierć czterech huzarów.

W niedzielę ubiegłą w Wiedniu zawezwane ześ stało Tow. Ratunkowe na dworzec w Penzingu, gdzie w jednym z pociągów zastano kilku huzarów z ciężkiemi objawami zatrucia. Jeden z nich już nie tył, pięciu innych cierpiało na straszny ból głowy i gwałtowne torsye. Prócz tychże ciężko już chorych, pewna liczba innych jeszcze okazywała lekkie objawy zatrucia. Przewieziono ich do szpitala garnizonowego.

 

Huzarzy w drodze na jednej ze stacyi znaleźli w wagonie baryłkę, w której miał się znajdować spirytus. Świderkiem zrobili otwór w beczułce i pili płyn w niej zawarty.

 

Wedle wszelkiego prawdopodobieństwa w beczułce znajdował się alkohol metylowy.

 

Z przewiezionych do szpitala garnizonowego żołnierzy, trzech jeszcze w ciągu nocy zmarło z zatrucia. Nakazaną została sekcya wszystkich czterech zwłok, która ustali dopiero rzeczywistą, przyczynę ich śmierci.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-08-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.