Na ulicach Moskwy rozgorzały walki.

Moskwa. (BK) Lewicowo-socyalni rewolucyoniści przyznali się do zamordowania hr. Mirbacha. Ich przedstawiciele zamknięci w teatrze zostali uwięziemi.

 

W mieście na różnych punktach roztaczały walki kontrrewolucyonistów przeciw bolszewikom.

 

Walki te, jak się zdaje, mają przebieg korzystny dla bolszewików.

 

Wszyscy członkowie poselstwa niemieckiego i inni reprezentanci władz niemieckich są nietknięci.

 

Frankfurt. (BK) „Frankf. Ztg." dowiaduje się z Berlina, że według najnowszych depesz, które tam przyszły nocą z Moskwy, obydwaj mordercy hr. Mirbacha schronili się do budynku, obsadzonego przez ententofilskich socyalrewolucyonistów i bronionego przez nich karabinami maszynowymi.

 

Zamordowanie posła miało być sygnałem do wielkiej ruchawki socyalnorewolucyjnych zwalali, flików koalicyi. W Moskwie odbyły się z nimi walki. O szczegółach, rozmiarach i wyniku walk dotąd nie wiadomo.

 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 09-07-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.