Wydalanie Niemców z Chin

Anglicy systematycznie oczyszczają zamorskie kraje z Niemców. Obecnie przystąpili do wydalenia siedmiu tysięcy Niemców z Chin (kupców 1 fabrykantów) i przesiedlają ich do Australii. 

W niemieckich dziennikach znachodzimy następującą wiadomość:

Tokio. (Reuter). Dr Tsur, sekretarz poselstwa chińskiego, który został zamianowany dyrektorem biura dla deportacyi siedmiu tysięcy niemieckich mężczyzn i kobiet z Chin do Australii, pojechał do Pekinu, aby stamtąd udać się do Australii. Koszta deportacyj będą, jak słychać, pokryte wspólnie przez sprzymierzone rządy. Wydalenie wszystkich Niemców z Chin oznacza usunięcie groźnego niebezpieczeństwa i stanowi zarazem straszny gospodarczy cios dla Niemców na dalekim Wschodzie. 

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 20-06-1918

Aby dodać komentarz prosimy o zalogowanie się.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których część może być już zapisanych w folderze przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zbieranie danych o użytkownikach 

Serwis informacyjny 100lattemu.pl zbiera dane osobowe tylko tych użytkowników, którzy się zarejestrowali. Użytkownik, który rejestruje się na stronie wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez 100lattemu.pl w celach statystycznych i marketingowych. Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust.1 pkt. 4 Ustawy o Ochronie danych osobowych podanie danych jest dobrowolne, a każdemu przysługuje prawo wglądu do swoich danych ich poprawiania oraz usunięcia.

 

Zbieranie danych statystycznych

Aby lepiej określić jakie działy, artykuły lub narzędzia znajdujące się w serwisie 100lattemu.pl najbardziej podobają się użytkownikom, podczas przeglądania stron serwisu zbierane są dane dotyczące liczby odsłon poszczególnych elementów serwisu. 100lattemu.pl będzie również przeprowadzał ankiety, mające na celu lepsze poznanie jego użytkowników oraz ich oczekiwań co do zawartości serwisu. Dane statystyczne o użytkownikach i ich preferencjach mogą być udostępniane osobom trzecim tylko w formie zagregowanej uniemożliwiającej identyfikację pojedynczej osoby.